Tarihçe

TARİHÇE

Kutaş Basım Ambalaj ilk sektörel çalışmalarına 1987 yılında, altı kişilik çekirdek kadrosu ile Maltepe’de yer alan 100 metrekarelik bir alanda başlamıştır.

Benimsemiş olduğu müşteri odaklı yönetim felsefesinin bir sonucu olarak, gün geçtikçe artan müşteri ihtiyaçlarını yeni hedefleri doğrultusunda ilerleyerek karşılayabilmek amacı ile, firmamız 1989 yılında teknolojik alt yapısını güçlendirmek adına, yatırımlarını inovasyon ve nitelikli eleman üzerine yoğunlaştırarak, makine parkurunu yenilemiş ve personel sayısını 25’e yükseltmiştir.

Özellikle ilaç sektöründeki bilinilirliğini daha üst seviyelere taşıyabilmek ve artan iş hacmi ile müşteri ihtiyaçlarına daha hızlı ve kaliteli bir şekilde cevap verebilmek gayesi ile, Kutaş Yönetimi 2017 yılında Büyükbakkalköy ’deki fabrikasına taşınma kararı almıştır.

1987 yılından beri ilaç sektörünün dışında, farklı sektörlere de hizmet veren işletmemiz, bugün 80 kişiye istihdam sağlayan bir kuruluş haline gelmiştir.

Kurulduğu günden bu yana, en riskli sektörlerden biri olarak nitelendirilen ilaç endüstrisine ek olarak, gıda, kozmetik, tekstil ve temizlik ürünleri alanlarına da hizmet sağlamakta olan Kutaş, özverili yaklaşımıyla sektöründe lider konumuna ulaşmış olan pek çok sayıda müşteriye hizmet vermekle birlikte, kendisi de endüstrisine yön veren firmalardan biri olmayı hedeflemektedir.